Ana Sayfa > Okulumuz Hakkında

Arpaçbahşiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Telefon : 0324 545 50 58
Belgegeçer : 0324 545 50 59
Eposta Göndermek için tıklayınız
WEB http://arpacbahsismtal.meb.k12.tr
Adres : Yeni Mah. 203 sokak no 43/A Arpaçbahşiş/ Erdemli / Mersin
VİZYON : Arpaçbahşiş Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi´ni(Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi´ni) okul paydaşlarımız ile el ele vererek; -Mesleki Eğitimdeki kalitesiyle adından söz ettiren, -Özel sektörün yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamada tercih edilen, -Sosyal ve kültürel etkinlikleriyle fark edilen, -AB normlarına eş değer eğitim olanaklarına sahip, -Mersin’nin mesleki eğitimde güçlü kurumları arasında olmak.
MİSYON : - Türk Milli Eğitimi ve Mesleki Teknik Eğitim yasa ve yönetmelikleriyle çerçevesi çizilmiş eğitim programını; turizm sektörünün ihtiyaçlarını, kurumun imkânlarını ve çevre faktörlerini dikkate alarak uygulayabilen bir kurum olmayı, - Öğrencilerini, kişisel yeteneklerini geliştirmiş, sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayabilen, bilgili, becerili, özgüven sahibi, iyi ahlaklı ve disiplinli birer vatandaş olarak yetiştirmeyi, - Ekip çalışmasına yatkın, üretime yönelik projeler geliştirip uygulayabilen, turizm ortamına kolay adapte olabilen ve liderlik vasıfları gelişmiş mezunlar vermeyi varlığının sebebi sayar.
BAŞARILAR : 2013 Chef Star Antalya katılımcı belgesi alınmıştır. 24-26 Ekim 2014 4. Antalya Altın Kepçe Yemek yarışmasında bronz madalya alınmıştır. 23 Ocak 2015 Anfaş Hoted Housekeeping Olimpiyatları katılım belgesi alınmıştır. 23 Ocak 2015 Anfaş Altın Kep Yemek yarışmasında okulumuz temsil edilmiştir.
Öğretmen : 39
Öğrenci : 433
Derslik : 24
BT Sınıfı : 1
Misafirhane :
Kütüphane :
Fen Labaratuarı: 1
Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
Konferans Salonu :
Atölye-İşlik : 6
Spor Salonu :
Öğretim Şekli : Tam gün
Saatler : 08:10-16:05
Isınma : Klima
Lojman : - Sayısı:0
Ulaşım : Mersin merkezden 35 km, Erdemli merkezden 7 km´dir. Meskop minibüslerine bininiz. Erdemli- Arpaçbahşiş´de MTS durağında ininiz. Sahil tarafına doğru yürüyünüz.(yaklaşık 10 dakika) MTS yazlığının tam karşısındadır.
Yerleşim Yeri : Yazlıkçıların bulunduğu tatil yeridir.
Yazdır :